DrenikNet Forum
Oktobar 26, 2014, 12:34:26 am *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Dobro dosli!

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]
  Štampaj  
Autor Tema: Kako je nastala...  (Pročitano 5265 puta)
zombi
Gost
« poslato: Maj 06, 2003, 03:31:11 pm »

Sta mislite kako je nastala planeta i ljudi Zbunjen , neko vase misljenje Wink
samo nemojte sad ono godinama i godinama jedno telo i bla, bla...
nego vase misljenje  Smiley
Sačuvana
DevilGirl
Lajavi krelac

Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Maj 06, 2003, 04:04:56 pm »

HMmmmmm.. prvo su bili muk i tama svuda po zemlji onda je dosao vetar i "rupa" u nebu, zemljotresi i svetlost su odjednom dosli udarajucji i razdvajajucj zemlju, tu je bilo dosta vatre..... iz jezgra zemlje topilo se sve i tako su poceli zemljotresi i nastali vulkani... i onda je pocelo sve ostalo da se razvija polako...  Smiley  Smiley  otprilike tako nekako je bilo
Sačuvana

3485739857398
zombi
Gost
« Odgovor #2 poslato: Maj 06, 2003, 09:34:15 pm »

a kako je nastala zemlja?  Okej
Sačuvana
DevilGirl
Lajavi krelac

Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Maj 06, 2003, 09:49:10 pm »

Zemlja....hmmmmmmm...paa... neki deo sunca je odleteo ili deo neke planete.. e sada ako me pitas kako je ta planeta nastala.. nemam blage
Sačuvana

3485739857398
TheX
Filozof

Pogledaj profil E-mail
« Odgovor #4 poslato: Maj 06, 2003, 10:49:53 pm »

Bila jednom ogromna zvezda koja je pukla. Nastalo puno manjih. One pukle. Jos jednom, pa jos jednom. Nastalo Sunce i Zemlja. Gorela vatra na Zemlji. Kondenzovao se dim, pa nastala voda. Znaci bilo jedno ostrvo i puno vode. Ostrvo se raspalo. Nastali kontinenti...
A ljudi? Hm..
U vodi nastale belancevine. One pocele da jedu druge belancevine. A zasto? NEMAM POJMA!!
Nastajale vece i vece zivotinje, i na kraju covek

E ovu pricu sam ispricao mladjem bratu. Laicki je ispricana, a svejedno je sve tacno i sve se razume
Sačuvana

So, what u c is what u get?
-No; What u c is what u should 4get.
SnakeEyes
V.I.P
Baja

Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Maj 07, 2003, 06:41:53 am »

verovatno je bila obichna, neplodna planeta (ma nemoj? Tongue) i kako je 'plutala' po svemiru, doshla je blizu sunca i onda je krenuo da se razvija zivot, kji ranije nije mogao,jer niije bilo suncheve svetlosti .. blaaa Smiley Smiley
Sačuvana

Smile, it makes people wonder what you're up to..
zombi
Gost
« Odgovor #6 poslato: Maj 07, 2003, 08:39:58 pm »

Ova TheX-ova teorija ima smisla...  Faca
Sačuvana
TheX
Filozof

Pogledaj profil E-mail
« Odgovor #7 poslato: Maj 16, 2003, 09:11:42 pm »

A mozda je i na sasvim drugi nacin:
Bila jedna velika maglina, u kojoj su se vremenom grupisali pojedini delovi razlicite velicine. Veci komadi su brze rotirali i zgusnjavali se sto je prouzrokovalo zagrevanje mase, a kako je najveci procenat te mase cinio vodonik, kod vecih komada je doslo do dovoljno velike brzine rotiranja (i temperature) da se taj vodonik zapali i pretvori u plazmu. Kod manjih komada je doslo samo do usijanja sto nije bilo bogzna sta jer su se vremenom ohladili. Od vecih komada su nastale zvezde, a od manjih planete.
E sad, ako vec Zemlja nije dete vec sestra Sunca, zasto rotira oko njega?
Jednostavno:
 Njutnov zakon gravitacije - veci rotira oko manjeg na kvadratu udaljenosti srazmernom odnosu masa.
Sačuvana

cRaShOVeR
V.I.P
Lajavi krelac

nenadm87@yahoo.com
Pogledaj profil E-mail
« Odgovor #8 poslato: Maj 17, 2003, 02:20:33 am »

sve ste to citali iz knjige za geografiju(prva godina srednje skole) Smiley
Sačuvana

Molon Labe
SirNeo
Inventar

246010080 SirNeoX@Gmail.com
Pogledaj profil WWW E-mail
« Odgovor #9 poslato: Maj 17, 2003, 09:56:54 am »

Citat: "TheX"
Bila jednom ogromna zvezda koja je pukla. Nastalo puno manjih. One pukle. Jos jednom, pa jos jednom. Nastalo Sunce i Zemlja. Gorela vatra na Zemlji. Kondenzovao se dim, pa nastala voda. Znaci bilo jedno ostrvo i puno vode. Ostrvo se raspalo. Nastali kontinenti...
A ljudi?

Ljudi . . .
Ja mislim da su ljudi stvoreni od strane nekih Aliena, i da su nastanjeni na Zemlju radi daljeg proucavanja . . .
 Faca
Sačuvana

TheX
Filozof

Pogledaj profil E-mail
« Odgovor #10 poslato: Jun 02, 2003, 09:18:07 pm »

pa, ne znam bash.
Vidim da si ti na vise mesta to naoisao. Ja mislim da je zivot dosao sa neke druge planete- kao meteor i sl
Sačuvana

sleepy
V.I.P
Baja

sleepy@sezampro.yu sleepy822@yahoo.com
Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: Jun 03, 2003, 11:08:32 am »

...ima vise terorija...ova o nastanu zemlje koju je thex napisao je valjda tacna...e a sad kako su ljudi nastali...i ja mislim da nisu sa zemlje...barem ne sve rase...
Sačuvana

No rules?
No problem!!!

proud member of cds shooto team

razbijam Hammerhead-a u q2 u slobodno vreme Tongue
Wild_Child
V.I.P
Starosedelac

jovan.wildchild@gmail.com
Pogledaj profil E-mail
« Odgovor #12 poslato: Jun 20, 2003, 08:35:34 pm »

Moja teorija:
Jednostavno pocetak je mnogo tesko shvatiti mislim na Big Bang ili ti Veliki prasak. Tesko zbog toga sto po toj teoriji iz nicega je postalo sve i to za manje od jedne sekunde (iz nicega sve prekrsaj jednog od njutnovih zakona al ajde). I tako vremenom su se te ozarene lopte hladile i tako se od jedne lopte jos u pocetku odvojio jedan deo (Mesec) i kada su se ohladile dovoljno zivot je poceo da nastaje (verovatno isko kao i kosmos i planete  sam od sebe iako je napominjem ovo jako tesko shvatiti). I tako sad sam zaboravio mada je bilo na televiziji i to obozavam da gledam...da je zivot nastao spajanjem nekih jedinjenja u dubinama okeana..nemam pojma kojih. Vremenom evolucija je ucinila svoje i covek se razvio u razumno i inteligentno bice. Sad za druge planete ne znam mozda su se one ranije ohladile ili ranije nastale naime Zemlja je stara okko 4 milijarde godina tako da.. Na tim planetama se mozda inteligentni zivot stvorio ranije i eto vam vanzemaljaca. Postoji mogucnost kao sto je neko rekao da su oni nas postavili na Zemlju ali ko je onda njih stvorio? I tako dolazimo do onoga sta je starije kokoska ili jaje? Jednostavno postoje pitanja na koja je nemoguce dati potpuno tacan odgovor... to je moja teorija
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.10 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!