DrenikNet Forum
Oktobar 02, 2014, 05:33:46 pm *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Dobro dosli!

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6
  Štampaj  
Autor Tema: Koja je smrtna kazna najsurovija ?  (Pročitano 26442 puta)
hierosgamos
Inventar

Pogledaj profil E-mail
« Odgovor #45 poslato: Septembar 06, 2006, 08:29:13 am »

Kako su samo inventivni,da to smisle. Fokusiran
E a ja se setio šta su radili sveštenici Maja,zarobljenike bi žrtvovali bogovima tako što bi ih postavili na kameni sto (na vrhu piramide) i bodežom im rasporili grudni koš  i vadili srce. Bljak
Sačuvana

In Vino Veritas
Ića
Baja

zivic.ivan@deltayu.com
Pogledaj profil WWW
« Odgovor #46 poslato: Septembar 06, 2006, 12:07:56 pm »

inace sto se tice one price kako se osecaju dzelati ...

ovi moderni u streljackom vodu ne znaju ko je ubio osudjenika.
Dobijaju napunjene puske (njih osmoro) od kojih je samo u jednoj bojevi metak.
Sačuvana

sleepy
V.I.P
Baja

sleepy@sezampro.yu sleepy822@yahoo.com
Pogledaj profil
« Odgovor #47 poslato: Septembar 06, 2006, 12:20:04 pm »

dobro to za puske se zna...i normalno je..ali kada nekog ubijaju na elektricnoj...tu nema 8 prekidaca

ceceni su ruse ubijali na taj nacin sto coveka stave u beton...samo mu glava viri i puste da se beton stvrdnjava..i lomi kosti polako

i ima jos jedan morbidan nacin...opali se coveku u cmar iz nekog manjeg kalibra... .22 ili 38...i umire se polako...krvari...

e da..mucenje za silovatelje u kini valjda

u pisu se ugura tanka staklena cevcica...covek se zavece...tako da stoji...a ispred njega se dovede neka gola cica da djuska, uvija se..i slicno...i kako dolazi do erekcije cevcica se lomi

nema smrtan ishod..ali opet  Bljak
Sačuvana

No rules?
No problem!!!

proud member of cds shooto team

razbijam Hammerhead-a u q2 u slobodno vreme Tongue
hierosgamos
Inventar

Pogledaj profil E-mail
« Odgovor #48 poslato: Septembar 06, 2006, 12:42:42 pm »

Bio je jedan stari "narodni"običaj kod Srba i Crnogoraca da se usmrti "neverna žena"(čini mi se ako se dobro sećam iz etnologije tog izraza da se zove lapot)stavi se ženi pogača na glavu i onda udri čekićem,maljem u glavu (jel onda "bože moj" ne ubija je on već pogača) he,Frojd bi ovde imao pune ruke posla. Ljut
Sačuvana

In Vino Veritas
Ića
Baja

zivic.ivan@deltayu.com
Pogledaj profil WWW
« Odgovor #49 poslato: Septembar 06, 2006, 12:45:27 pm »

Citat: "sleepy"
..ali kada nekog ubijaju na elektricnoj...tu nema 8 prekidaca

Al' ima potenciometar (od 0 do Cool pa ako publika pocne da skandira onda mu doda jos malo struje da lepse djuska.

Bljak  :172:
Sačuvana

hierosgamos
Inventar

Pogledaj profil E-mail
« Odgovor #50 poslato: Septembar 06, 2006, 12:51:36 pm »

xe,daju mu ga malo po naponu  Sta rece?  ,a možda će sa razvojem tehnike u budućnosti ovako ubijati  :159:
Sačuvana

In Vino Veritas
sleepy
V.I.P
Baja

Pogledaj profil
« Odgovor #51 poslato: Septembar 06, 2006, 02:12:59 pm »

lapot kod crnogoraca se obavlja kada se nema hrane...pa najstarije povedu u planinu...i kaze se "ne ubijam te ja vec te ovaj leb ubija"
Sačuvana

No rules?
No problem!!!

* SHADOW *
Lajavi krelac

milan_gligorijevic@hotmail.com milancores
Pogledaj profil
« Odgovor #52 poslato: Septembar 06, 2006, 03:50:11 pm »

Citat: "Ića"
inace sto se tice one price kako se osecaju dzelati ...

ovi moderni u streljackom vodu ne znaju ko je ubio osudjenika.
Dobijaju napunjene puske (njih osmoro) od kojih je samo u jednoj bojevi metak.

Mislim da polovina dobije bojev metak a polovina ne

Lapot je ubijanje staraca kada nisu vise sposobni za rad i kada nema hrane kao sto je sleepy rekao.

Ima dosta '' zanimljivih '' nacina da se umre, posebno su bili inspirativni u srednjem veku. Jedan je i uzarena kruna koja se stavi na glavu. Ne umres bas odmah ... potraje malo.
Pa onda imaju ovi u Africi (to su radili Amerima mislim ...) metod kojim ti zasece kozu (nemam pojma gde) i gurne slamcicu ili slamku i lepo odviji lagano kompletnu kozu od mesa. I tu treba neko vreme dok ne umres.

Jel moze lock na ovu temu dok nisu poceli da se registruju satanisti, sadisti i mazohisti svih zemalja ?
Sačuvana

You can't run,
You can't hide,
No surprise,
Close your eyes,
Come with me.
hierosgamos
Inventar

Pogledaj profil E-mail
« Odgovor #53 poslato: Septembar 06, 2006, 04:05:55 pm »

Sta rece? ma što lok,nemoj,pa ono gledamo filmove o tome,pa ratne izveštaje,pa sam nam je tv okupiran time,erotikom i politikom  i to nam nešto kao sada strano,ne...bolje ostavi, a ko ne želi da više ide na ovu temu,nemora,a opet ko hoće wlc. Okej

U vezi Lapota,da to mu je bila prvobitna namera ,al nije samo u tim slučajevima,setite se samo primera iz filma Živka Nikolića "Lepota poroka"
gde je trebala da svojom smrću "spere čast".

A gde bi tu smestili harakiri ?,

ili u otomansko vreme pošalje ljude da te zadave,a carska se ne sme poreći,te su ih mirno čekali,isto tako je bio običaj kod Turaka (od Bajazita ,čini mi se) da su ubijali moguće naslednike(bilo ih mnogo ,jel je čovek bio hiper.-aktivan sa svojim haremom) te ih je imao 18 sinova ako se nevaram,svi su sređeni a jedan je ostajao,to je bio jedno vreme(da se ubijaju carski naslednici) običaj,a kasnije su ublažili i slali su ih u prostorije iz koje nisu nikada mogli izlaziti(kahfez),te u slučaju smrti Cara,biran je neko od njih. Smaras
Sačuvana

In Vino Veritas
spoun
Lajavi krelac

Pogledaj profil
« Odgovor #54 poslato: Septembar 06, 2006, 06:05:15 pm »

Koliko sam video tema je najsurovija smrt, a harikiri svakako ne spada u takve. To je samoubistvo zbog gubitka casti i mislim da je prilicno brz nacin da se umre
Sačuvana

Carai an Caldazar! Carai an Ellisande! Al Ellisande!
sleepy
V.I.P
Baja

Pogledaj profil
« Odgovor #55 poslato: Septembar 06, 2006, 07:12:11 pm »

nije bas brz...posto se kratki mac zabija u stomak...pa ti ako imas snage zaseci ka srcu...mozda i umres tad

ali da je surov nije...uostalom japanska kultura je takva..i ja veoma postujem harakiri...
Sačuvana

No rules?
No problem!!!

spoun
Lajavi krelac

Pogledaj profil
« Odgovor #56 poslato: Septembar 06, 2006, 07:31:27 pm »

Slazem se sa tobom da zasluzuje postovanje. Uostalom kao sto si i rekao njihova kultura je takva i cast im mnogo znaci.
Da malo doprinesem temi. Vijetnamci su imali veoma surov nacin mucenja. Stavljali su izgladnelog pacuva zrtvi na stomak i onda bi ga poklopili serpom (loncem ili tako necim). Pacov bi posle mnekog vremena poceo da grize stomak zrtve kako bi pobegao odatle.
Po meni je ovo jedan od morbidnijih i surovijih nacina  Bljak
Sačuvana

Carai an Caldazar! Carai an Ellisande! Al Ellisande!
nighthawk
Urednici foruma
Inventar

Pogledaj profil WWW
« Odgovor #57 poslato: Septembar 06, 2006, 08:11:16 pm »

Citat: "sleepy"
lapot kod crnogoraca se obavlja kada se nema hrane...pa najstarije povedu u planinu...i kaze se "ne ubijam te ja vec te ovaj leb ubija"

Cini mi se da i u Timockoj krajini, medju nekim Vlasima postoji slican obicaj. Ubijaju stare ljude (to rade obicno njihova deca) posto su beskorisni
Sačuvana

* SHADOW *
Lajavi krelac

milan_gligorijevic@hotmail.com milancores
Pogledaj profil
« Odgovor #58 poslato: Septembar 06, 2006, 08:22:11 pm »

Citat: "hierosgamos"

ili u otomansko vreme pošalje ljude da te zadave,a carska se ne sme poreći,te su ih mirno čekali,isto tako je bio običaj kod Turaka (od Bajazita ,čini mi se) da su ubijali moguće naslednike(bilo ih mnogo ,jel je čovek bio hiper.-aktivan sa svojim haremom) te ih je imao 18 sinova ako se nevaram,svi su sređeni a jedan je ostajao,to je bio jedno vreme(da se ubijaju carski naslednici) običaj,a kasnije su ublažili i slali su ih u prostorije iz koje nisu nikada mogli izlaziti(kahfez),te u slučaju smrti Cara,biran je neko od njih. Smaras

Davili su svilenim gajtanom ali samo ljude da visokim polozajima ili plavu krv. A to zato da ne potece krv tj da ne skrnave telo.

Sto se tice ubijanja brace to je pravilo jos od Osmana i znalo se da kada novi sultan dodje na vlast on prvo pobije svoju bracu. Surovo nepisano pravilo koje je uvedeno jer su se stalno desavale bune u kojima su kasnije cesto ucestvovali i janicari, koji su btw na neposredan nacin poprilicno dugo vremena vladali Otomanskom imperijom jer su imali ogroman uticaj na sultana.  Tek je mnogo kasnije i u retkim slucajevima bilo da braca umesto svilenog gajtana dobiju zatocenistvo u staroj palati zajedno sa haremom bivseg sultana. Naravno nisu uvek sva braca zatocena i ubijana ali vecina jeste.
Sačuvana

You can't run,
You can't hide,
No surprise,
Close your eyes,
Come with me.
hierosgamos
Inventar

Pogledaj profil E-mail
« Odgovor #59 poslato: Septembar 06, 2006, 08:48:03 pm »

I ostade nama od tada ta uzrečica"svilen gajtan".

A šta su ono radili Ameri ,Iračanima ,žive ih bacali u jame i preko njih "demokratski"i kulturno sipali beton. Faca
Sačuvana

In Vino Veritas
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.10 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!